poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Dla głodnych wiedzy:

CENNE SUBSTANCJE AKTYWNE:

Współczesna kosmetologia nie próżnuje i coraz częściej obdarza nas nowymi, drogocennymi składnikami aktywnymi. Ostatnio dość często mówi się o komórkach macierzystych, nośnikach -  liposomach, kolasferach, talasferach, granulosomach, kwasie liponowym oraz o COLOSTRUM, substancji nazywanej również eliksirem młodości. Bardzo odważne stwierdzenie, ale myślę, że można go tak nazwać. A mianowicie  substancja ta jest wydzieliną gruczołu mlekowego ssaków, powstającą w ostatnim okresie przed porodem i w pierwszych dniach po narodzinach. Jest to żółta, gęsta ciecz o odczynie lekko kwaśnym - pH 6,4, różniącą się znacznie od mleka. Samo Colostrum jest skarbcem składników aktywnych, zawiera ponad 200 naturalnych związków chemicznych - hormony, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych, pochodne aminokwasów itp. Zawiera, także substancje bakteriostatyczne - immunoglobuliny, laktoperoksydazy, lakteniany, laktoferynę, lizozym i leukocyty, W jego skład wchodzą, również, nadzwyczajnie łatwo przyswajalne, o sporej koncentracji witaminy i związki mineralne.

SUBSTANCJE ZAWARTE W COLOSTRUM NIE WYSTĘPUJĄ W TAK WYSOKIEJ KONCENTRACJI W ŻADNYM PRODUKCIE  POCHODZENIA NATURALNEGO.

Colostrum jest to materiał wyjątkowy, wysoce bioaktywny jest substancją mającą właściwości hamujące, a nawet odwracające procesy starzenia.
Posiada właściwości ochronne, odżywcze, energetyczne oraz stymulacyjne.
Colostrum znajduje zastosowanie  m.in. w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej, kosmetologii, regeneracji tkanek, dermatologi, podologii.
Osoby borykające się z takimi chorobami jak łuszczyca, wyprysk atopowy, odleżyny, bielactwo nabyte, trądzik pospolity i wiele wiele innych chorób skórnych, znalazły właśnie swój złoty środek.
Myślę, że poniższe zdjęcie będą tego dowodem:)

Źródło materiałów: Firma Genoscope i partnerzy.

Ten post był zamierzony. Chciałam dzięki niemu przedstawić informacje teoretyczne na temat tego cennego surowca, aby niebawem podzielić się częścią praktyczną:) Niedawno weszłam w posiadanie kosmoceutyku firmy Genoscope balsamu SERUM colostrum 2h i jestem na etapie jego testowania:) Zdradzę tylko tyle, że jest to luksus w całej swej okazałości:D


Produkt dostał LAUR KONSUMENTA w kategorii odkrycie roku 2010.


Zapraszam do odwiedzenia strony producenta  http://genoscope.pl/, a także strony, dzięki której mogę testować kosmetyki http://beautymanagement.pl/. Dzięki bardzo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuje za każdy jeden komentarz!

W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz nurtujących Was pytań piszcie na maila:) Postaram się pomóc!
katarzyna.marchwiak@gmail.com
studio-km@wp.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...