poniedziałek, 12 marca 2012

Zabiegi na wiosne


Zbliża się wiosna i wiele z nas chciałoby zafundować sobie małą przyjemność w postaci zabiegu kosmetycznego, ale większość boryka się z odpowiedzią - na jaki zabieg mam się wybrać??
Postaram się podpowiedzieć i zachęcić do odwiedzenia okolicznego gabinetu kosmetycznego:)

1. PEDICURE -  zabieg pielęgnacyjny stóp, polega na estetycznym obcięciu i opiłowaniu paznokci, odsunięciu naskórka okalającego paznokcie, usunięciu zgrubiałego naskórka z pięt oraz polakierowaniu paznokci.
Zima jest czasem, kiedy owy zabieg nie jest, aż tak pożądany i pielęgnacja stóp schodzi na drugi plan.
Grube skarpety oraz ciężkie buty niekorzystnie wpływają na nasze stopy, a w chłodne wieczory nawet się nie chce wychodzić z pod ciepłego koca i " majstrować " przy nich:).
Najlepszym momentem na tego typu przyjemności jest właśnie wiosna, wtedy nie ma powodu, żeby nie zadbać o stopy, które są tak często eksponowane.

2. EKSFOLIACJA KWASAMI - zabieg polega na celowym uszkodzeniu niektórych warstw naskórka i skóry właściwej, celem zwiększenia procesu regeneracji.
Wiosna i jesień są odpowiednimi porami roku na tego typu zabiegi. Skóra po zimie jest obciążona, szara i zmęczona. Niska temperatura, wiatr, źle dobrane preparaty ochronne, obniżają odporność i atrakcyjność skóry, w celu jej regeneracji i pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny wykonuje się m. in właśnie złuszczania kwasami.

3. MIKRODERMABRAZJA -  jest jedną z metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu – ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnych głowic.
Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych, ponieważ złuszczanie następuje stopniowo, warstwa po warstwie i zawsze odbywa się w obrębie wierzchnich warstw naskórka (epidermy). Zabieg poprawia elastyczność, regeneruje, stymuluje mikrokrążęnie, wzmacnia zdolność obronną skóry, wzmaga produkcje włókien kolagenowych i elastylowych.

4. DEPILACJA ORAZ EPILACJA - "futerko", które urosło przez zimę na pewno nie będzie już potrzebne wiosną:)

5. ZABIEGI WYSZCZUPLAJĄCE I ZŁUSZCZAJĄCE NA CIAŁO

6. OGÓLE ZABIEGI NA TWARZ I CIAŁO O DZIAŁANIU NAWILŻAJĄCYM, REGENERUJĄCYM, ODŻYWCZYM itp.itd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuje za każdy jeden komentarz!

W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz nurtujących Was pytań piszcie na maila:) Postaram się pomóc!
katarzyna.marchwiak@gmail.com
studio-km@wp.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...