poniedziałek, 26 marca 2012

Z apteczki babuni

OLEJEK RYCYNOWY


Właściwości kosmetyczne z leku na zaparcia to dopiero magia, śmiem  twierdzić, że to nie czary bo rzeczywiście ten specyfik idealnie zmiękcza zgrubiały naskórek na piętach, wzmacnia włosy głowy, brwi i rzęs, a także stosowany codziennie zmniejsza przebarwienia starcze np. na dłoniach.
Jest moim ulubieńcem, tani, wydajny i łatwy w użyciu. Olejek ma dość gęstą konsystencje, jest bezbarwny lub lekko żółtawy.
Stosuje go przede wszystkim do wzmocnienia i odżywienia włosów brwi i rzęs, a także jako jeden ze  składników sporządzanych przeze mnie maseczek na włosy.


Olejek można dostać w każdej aptece. Cena od 2,00 do 8,00 zł, w zależności ile gram nas interesuje. Buteleczka na zdj. jest bezpieczniejsza, ponieważ szybciej ją zużywam i mogę kupić następną, świeżą z dłuższym terminem ważności.

MASECZKA ODŻYWCZA NA WŁOSY:

2 łyżki olejku rycynowego,
4 łyżki oliwy z oliwek,
1 żółtko.

Wszystkie składniki łączymy, mieszany i nakładamy od nasady głowy przez całą długość włosa. Można pomóc sobie szerokim grzebieniem. Nakładamy foliowy czepek, a następnie ręcznik i trzymamy minimum 30 min. Zachęcam do stosowania. Podzielcie się swoimi wrażeniami:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuje za każdy jeden komentarz!

W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz nurtujących Was pytań piszcie na maila:) Postaram się pomóc!
katarzyna.marchwiak@gmail.com
studio-km@wp.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...